Chirurgia stomatologiczna : Anadent Warszawa


Jedną z dziedzin stomatologii, jaką zajmujemy się w ramach naszych klinik Anadent jest chirurgia stomatologiczna. Gałąź ta to najbardziej inwazyjna część stomatologii: realizowane zabiegi odbywają się często w znieczuleniu ogólnym albo narkozie za które odpowiada anestezjolog, co upodabnia je bardzo do tradycyjnych operacji chirurgicznych. Zabieg jest bardzo często jedynym możliwym rozwiązaniem: dzieje się tak na przykład w przypadku konieczności usunięcia zębów, zwłaszcza ósemek, a także leczenia różnego rodzaju chorób jamy ustnej w zaawansowanym już stadium. Nie ma prawidłowości, która wskazywałaby na to, że tego rodzaju dolegliwości dotyczą wyłącznie osób starszych: z tą samą częstotliwością pojawiają się one zarówno u dzieci, jak i u młodych ludzi. Decydują o tym czynniki genetyczne, przebyte choroby lub na przykład specyficzny układ uzębienia, które jest na tyle ciasne, że usunięcie zęba w tradycyjny sposób po prostu nie wchodzi w grę.

Warto pamiętać o tym, że chirurgia szczękowa to jednak nie tylko usuwanie zębów, to także szereg innych zabiegów, takie jak na przykład: operacje torbieli, podniesienie zatoki szczękowej, niwelowanie zmian chorobowych powstałych w obrębie języka i innych tkanek miękkich (jak na przykład podniebienie albo błony śluzowe), operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych czy też resekcje wierzchołków korzeni. Ponadto za pośrednictwem chirurgii stomatologicznej prowadzi się także sterowaną regenerację kości wykonywaną przy użyciu materiałów kościotwórczych i kościozastępczych.

Nasze placówki w Piasecznie i Warszawie oferują pełen zakres leczenia w ramach chirurgii stomatologicznej. Dysponują one nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie sprzętem, który umożliwia im sprawowanie opieki medycznej nawet nad pacjentami z bardzo nietypowymi schorzeniami. Bogate zaplecze techniczne oraz zastęp doskonałych lekarzy i obsługi technicznej sprawia, że nasze kliniki cieszą się tak dużym zaufaniem coraz to większego grona naszych pacjentów. Zapraszamy do kontaktu