Leczenie kanałowe pod mikroskopem


Jedną z grup usług stomatologicznych, z jakich można skorzystać w Anadent Gocław i Anadent 2 w Piasecznie jest leczenie kanałowe czyli endodoncja. Są to działania, które zajmują się leczeniem wszelkiego rodzaju chorób miazgi zębowej. To właśnie w niej znajdują się nerwy oraz najważniejsze naczynia krwionośne, które odpowiedzialne są za dostarczanie składników odżywczych do zęba, a, co za tym idzie, utrzymanie go przy życiu. Zwykłego leczenia nie zaczyna się jednak od endodoncji – konieczność jej zastosowania pojawia się dopiero wtedy, gdy wszystkie inne metody medyczne zawiodą albo nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Leczenie kanałowe to ostateczność, która może uchronić ząb przed ekstrakcją, dlatego warto się na nie zdecydować.

Oferowane przez kliniki Anadent leczenie kanałowe pod mikroskopem to propozycja, która pozwala na dokładniejsze i szybsze dotarcie do chorego miejsca i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu lekarz może niezwykle precyzyjnie oczyścić cały kanał, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia późniejszych powikłań. Tego typu leczenie to także jedyne rozwiązanie (poza ekstrakcją) dla osób, które posiadają kanały zakrzywione lub takich, których specyficzny układ szczęki nie pozwala na tradycyjne leczenie kanałowe.

Dla pacjenta, z punktu widzenia czysto praktycznego, nie mówiąc o korzyściach medycznych, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od tego bez mikroskopu. W obu przypadkach odbywa się ono w znieczuleniu, w obu składa się z tych samych etapów. Jedyna różnica jest taka, że podczas leczenia pod mikroskopem w gabinecie, na specjalnym wysięgniku zlokalizowanym tuż nad głową pacjenta, znajduje się wysokiej klasy mikroskop, i to właśnie za jego pośrednictwem lekarz sprawdza efekty wdrażanego leczenia.